Panel

Üstün Yeteneklilerde Matematik ve Müzik Eğitiminin Önemi ve Gelişimi
Dr. Burak KARABEY kimdir?

Dr. Burak Karabey, Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Özel Yetenekliler Eğitimi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Dr. Karabey, Avrupa Birliği Yedinci Çerçeve Programı, Erasmus ve Avrupa Birliği Başkanlığı-Merkezi Finans ve İhale Birimi (CFCU) tarafından desteklenen çeşitli projelerde araştırmacı, eğitimci ve koordinatör olarak görev almıştır. Üstün yetenekli bireylerin eğitimlerine yönelik “Çocuk Gelişim Akademisi (ÇoGa)’yı kuran Dr. Karabey, halen bu projede aktif olarak çalışmaktadır. Son günlerde ise disiplinler arası gruplarla “Özel Yetenekli Öğrencilere Yönelik STEAM (Bilim, Teknoloji, Sanat ve Matematik) Eğitimi” üzerine çalışmalar yürütmektedir. Dr. Karabey’in çalışma alanı ise kavramsal matematik, eleştirel düşünme, yaratıcı problem çözme ve özel yetenekli öğrencilerin eğitimidir.


Dr. Bahar ERİŞ kimdir?

Dr. Bahar Eriş, çocuklarda yetenek gelişimi ve üstün yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. 1998-2004 arasında New York Columbia Üniversitesi Teachers College’de Üstün Yetenek Eğitimi Programı’nda yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamıştır. 2004-2014 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde üstün yetenek eğitimi konusunda dersler vermiştir. 2015-2017 döneminde ise Bahçeşehir Üniversitesi Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans dersleri vermiştir. Ayrıca Dr. Eriş, “Her Çocuk Üstün Yeteneklidir”, “Anne Beynim Aç”, “Çocuklar Nasıl Başarır?”, “Çocuklar Nasıl Başarır 2?” ve “Gölgedeki Yıldızlar” kitaplarının yazarıdır. 2017‘den bu yana anne, baba ve uzmanların eğitici bir içerikle bir araya getiren “MomTalks” etkinliğini düzenlemektedir.


Şahin EKŞİOĞLU kimdir?

Şahin Ekşioğlu 20 yılı aşkın bir süredir, bilim, teknoloji ve gelecek hakkında gazete, dergi ve web sitelerinde yazılar yazan, radyo/TV programlarında ve panellerde konuşan Şahin Ekşioğlu, İstanbul Üniversitesi Konservatuvarında lisans, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Bilişim Anabilim dalında yüksek lisans eğitimi aldı. İlk sayısından itibaren Popular Science ve How It Works dergilerinin yayın yönetmenliğini yapan Şahin Ekşioğlu, yazar kadrosuyla birlikte son 5 yıldır ülke sathındaki 30’dan fazla üniversiteye “Bilim Gelecekte Hayatımızı Nasıl Değiştirecek?” başlıklı panelle konuk olmuştur. Ekşioğlu, halen İTÜ - MİAM’da (Müzik İleri Araştırmalar Merkezi) doktorasına devam ederken sanatın ve özel olarak müziğin insan beyni üzerindeki etkilerine odaklanmaktadır.DESTEK VEREN KURULUŞLAR


ANA SPONSORLAR


GÜMÜŞ SPONSORLAR


DİĞER SPONSORLAR