Kongre Çağrısı

IGATE 2019′a Hoşgeldiniz.

Uluslararası Özel Yetenekliler Eğitimi Kongresi 2019 (IGATE’19), 01-03 Kasım 2019 tarihleri arasında İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecektir. Türkiye'nin saygın ve köklü üniversitelerinden biri olan İnönü Üniversitesi, bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda kongre, konferans, sempozyum gibi bilimsel etkinliğe ev sahipliği yapmıştır. Özel yetenekli öğrencilerin tanılanması, ölçümü ve değerlendirilmesi, bilişsel, duyuşsal ve davranışsal özellikleri, aileleri ve yetiştirilmeleri, özel yeteneklilere yönelik öğretim programları ve eğitim politikaları gibi konuların yanısıra, bu seneye özel olarak "Öğrenme Güçlüğü" teması eklenmiştir. Belirtilen çalışma konularına ilgi duyan, dünyanın her yerinden akademisyen, araştırmacı ve eğitimcileri Malatya’ya davet ediyoruz.

2019 yılında ikincisi düzenlenecek olan kongremizde sizleri tekrar aramızda görmeyi heyecanla bekliyoruz.

Çalıştay

IGATE'19 kongresinde özel yetenekli öğrenciler alanında çalışan araştırmacıları bir araya getirerek bilgi paylaşımını en üst seviyeye çıkarmak amacıyla çalıştay düzenlenecektir.

Atölyeler

Kongrede özel yetenekli öğrencilerin eğitimini içeren güncel konularda özellikle lisans ve lisansüstü düzeydeki araştırmacılara hitap eden atölye çalışmaları düzenlenecektir. Atölye çalışması düzenlemek isteyen katılımcıların önerilerini igate@inonu.edu.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

Detaylar kongre internet sayfasında ilerleyen günlerde duyurulacaktır.
DESTEK VEREN KURULUŞLAR


ANA SPONSORLAR


GÜMÜŞ SPONSORLAR


DİĞER SPONSORLAR