Çağrılı Konuşmacılar
Prof. Dr. Albert Ziegler kimdir?

Dr. Albert Ziegler, Almanya Frederich-Alexander Üniversitesi’nde Eğitsel Psikolojisi ve Özel Yetenekliler Araştırmaları Bölümü’nde Profesör olarak görev yapmaktadır. Dr. Ziegler’in Eğitsel ve bilişsel psikoloji alanında yayınlanmış, 200’ün üzerinde kitap, kitap bölümü ve makalesi bulunmaktadır. Dr. Ziegler ayrıca Avrupa Özel Yetenekliler Konseyi (ECHA) başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Özel yetenekliler alanındaki başlıca çalışma alanları, üstün performansların geliştirilmesi, güdüleyici eğitim programları ve bilgi edinimidir.


Prof. Dr. Mustafa BALOĞLU kimdir?

Prof. Dr. Mustafa BALOĞLU Hacettepe Üniversitesi Özel Eğitim Bölümünde Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Psikoloji, Psikometri, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Eğitimin Psikolojik Temelleri, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme, Üstün Zekalılar Öğretmenliği, Öğretmen Eğitimi gibi alanlarda ulusal ve uluslararası çalışmaları vardır. Özel yetenekliler ve özel yeteneklilerin psikolojik özellikleri ile ilgili de çalışmaları mevcuttur.


Prof. Dr. Selda ÖZDEMİR kimdir?

Prof. Dr. Selda Özdemir, Ankara Hacettepe Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Lisans derecesini Ankara Üniversitesi'nden Psikoloji alanında, yüksek lisans derecesini New York Syracuse Üniversitesi’nde Orta ve Ağır Düzeyde Engelli Çocukların Eğitimi alanında, doktora derecesini ise Arizona State Üniversitesi’nde Erken Çocuklukta Özel Eğitim alanında tamamlamıştır. Araştırmaları öncelikle otizm spektrum bozukluğu olan çocuklar için erken müdahale programları tasarlamaya ve göz izleme gibi teknolojiye dayalı araştırma teknikleri kullanmaya odaklanmaktadır. Özdemir, otizm spektrum bozukluğunun erken belirtilerini, OSB’li çocukların gelişim izlemlerini ve yeni tedavi hedeflerini belirleme konusunda uzmandır.


Dr. Lianne Hoogeveen kimdir?

Dr. Lianne Hoogeveen Hollanda Nijmegen’de üstün yetenekliler eğitimi uzmanı yetiştirme programının, Radboud Sosyal Bilimler Merkezi’nde yürütülen Radboud uluslararası üstün yetenekliler eğitimi (RITHA) projesinin yöneticisi ve Radboud Üniversitesi’nde üstün yetenekliler eğitimi yüksek lisans programının koordinatörüdür. Dr. Hoogeveen, psikolog olarak Nijmegen üstün yetenekliler araştırma merkezinde, üstün yetenekli ergen ve yetişkinlerle çalışmakta ve onlara danışmanlık yapmaktadır.Dr. Hoogeveen Avrupa Yetenek Merkezlerinde yeterlik komitesi başkanlığının yanı sıra Avrupa Özel Yetenekliler Konseyi (ECHA) başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir.


Mahmut ÇİTİL kimdir?

Dr. Mahmut Çitil, Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü’nde görev yapmaktadır. 2004 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Özel Eğitim Bölümü’nden mezun olmuştur. 2009 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans yapmıştır. 2010 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Eğitim Sosyolojisi alanında başladığı doktorayı 2016 yılında tamamlamıştır. İlk doktorasıyla eş zamanlı olarak sürdürdüğü ikinci doktorasını da Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Özel Eğitim Anabilim dalında özel yetenekliler alanında tamamlamıştır. Dr. Çitil’in üstün yetenekli çocuklar ve eğitimleri, özel eğitim politikaları, yasal ve tarihsel gelişmeler, eğitim sosyolojisi ve tarihi, engelli sosyolojisi alanlarında birçok bilimsel yayını bulunmaktadır. Dr. Çitil, özel yetenekliler alanında Milli Eğitim Bakan danışmanı olarak görevini sürdürmektedir.


Emrehan Halıcı kimdir?

Emrehan Halıcı, Türkiye Zeka Vakfı’nın (TZV) Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Sayın Halıcı ayrıca, Dünya çapında üstün zekâlılar topluluğu olan MENSA üyesidir. Bilgi ve zekâya dayalı etkinliklere yoğun ilgi gösteren Halıcı, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığı ve Dünya Satranç Federasyonu Asbaşkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 1978 yılından beri çeşitli dergi ve gazetelerde zeka ve akıl oyunları üzerine köşe yazıları yazan Emrehan Halıcı’nın bu alanda yayınlanan birçok kitabı bulunmaktadır. Sayın Halıcı, Türkiye Zeka Vakfı aracılığı ile her yıl geleneksel bir şekilde ülkenin dört bir yanından araştırmacı, öğretmen ve ailelerin katıldığı Zeka ve Yetenek Kongresi’ni düzenlemektedir.DESTEK VEREN KURULUŞLAR


ANA SPONSORLAR


GÜMÜŞ SPONSORLAR


DİĞER SPONSORLAR